Προκήρυξη ΑΣΕΠ 7Κ/2021

Προκήρυξη ΑΣΕΠ 7Κ/2021 για προσλήψεις ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ στα ΚΕΠ

Μέσω του διαγωνισμού επιλέγονται 144 μόνιμοι υπάλληλοι στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) της χώρας.

Θα ζητηθεί προσωπικό των κατηγοριών Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Αναλυτικά θέσεις ανά κλάδο:

• 59 ΠΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεων Πολιτών (Δ.Υ.Π.)
  • 32 ΤΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεων Πολιτών (Δ.Υ.Π.)
  • 53 ΔΕ Διεκπεραίωσης Υποθέσεων Πολιτών (Δ.Υ.Π.)

Σημειώνεται ότι στον διαγωνισμό μπορούν να πάρουν μέρος κάτοχοι όλων των τίτλων σπουδών.

• Για την κατηγορία Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης, γίνονται δεκτά πτυχία οποιουδήποτε Τμήματος ΑΕΙ ή Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου (Ε.Α.Π) ΑΕΙ ή Προγραμμάτων Σπουδών Επιλογής (Π.Σ.Ε) ΑΕΙ της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος σχολών της αλλοδαπής.
  • Για την κατηγορία Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, γίνονται δεκτοί τίτλοι σπουδών οποιουδήποτε Τμήματος ΤΕΙ ή Προγραμμάτων Σπουδών Επιλογής (Π.Σ.Ε) ΤΕΙ της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος σχολών της ημεδαπής ή αλλοδαπής ή πτυχίο ΚΑΤΕΕ ή ισότιμος τίτλος της ημεδαπής ή αλλοδαπής.
  • Στην κατηγορία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αποδεκτά γίνονται πτυχία, διπλώματα ή απολυτήριος τίτλος σχολικών μονάδων δευτεροβάθμιας ή μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος της ημεδαπής ή αλλοδαπής, ανεξαρτήτως ειδικότητας.

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων ξεκινά 5 Ιουλίου και λήγει Τρίτη 20 Ιουλίου 2021 και ώρα 14.00.

Η Προκήρυξη ΑΣΕΠ 7Κ/2021 – ΦΕΚ Τεύχος Α.Σ.Ε.Π. 28/12.05.2021

Το κέντρο μας αναλαμβάνει με υπευθυνότητα την επιτυχή ολοκλήρωση της αίτησής σας. Για περισσότερες πληροφορίες και αιτήσεις, παρακαλώ συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα ώστε να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

Κατηγορίες: Προκήρυξη